Tradycyjnie festiwalowi towarzyszą wystawy. W tym roku przedstawimy wybrane prace autora plakatu artystycznego - Sławomira Iwańskiego, które będzie można zobaczyć w Biurze Wystaw Artystycznych od 3 do 12 czerwca 2022 r. Na ekspozycję składać się będzie ok. 50 plakatów.
Na wernisaż wystawy z udziałem autora zapraszamy do BWA (Pałacyk w Parku Strzeleckm, ul. Słowackiego 1) 2 czerwca o 18:00.
Sławomir Iwański - Urodzony w 1947 roku w Sieradzu. Ukończył studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi). W latach 1978-2017 pracował w macierzystej uczelni, początkowo jako asystent, a od 1991 roku prowadził Pracownię Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu. Przez dwie kadencje (1990-1993; 1993-1996) pełnił funkcję prorektora PWSSP w Łodzi. W 1997 uzyskał tytuł naukowy profesora w zakresie sztuk plastycznych.
Od roku 1997 jest zatrudniony na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Plastyki Obrazu Filmowego.
Równolegle z działalnością dydaktyczną od wielu lat zajmuje się projektowaniem graficznym. Ma w swoim artystycznym dorobku oprócz plakatów wiele realizacji z zakresu identyfikacji wizualnej, projekty znaków graficznych, projekty opakowań oraz liczne opracowania graficzne książek, albumów i katalogów. Projektował między innymi dla: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Galerii Blok i Galerii Kobro ASP w Łodzi, Galerii Opus Film w Łodzi, Wydawnictwa Łódzkiego, Wydawnictwa PWSFTviT w Łodzi, Teatru Nowego w Łodzi, Przestrzeń dla Sztuki w Warszawie. Od ukończenia studiów przygotował kilkanaście wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu znaczących wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Za swe prace był wielokrotnie nagradzany.
Jego plakaty znajdują się w zbiorach, między innymi:
Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Biblioteki Narodowej, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Dydo Poster Gallery oraz kolekcjach prywatnych.